تمیز کردن سنگ مرمر

اگرچه راه زیر، تکنیکی فوق العاده برای تمیز کردن سنگ مرمر است، با این حال فراموش نکنید که این تکنیک، یک تکنیک خانگی بوده و جدا از زمان و هزینه، کیفیت کار نهایی نیز در حد معمولی رو به پایین می باشد. برای انجام کار باکیفیت می توانید با ما تماس گرفته و برای انجام خدمات کف سابی اقدام فرمایید.

یادتان باشد که مراحل را به صورت دقیق خوانده و به همین صورت اجرا نمایید. در این صورت شما کفی فوق العاده زیبا و جذاب خواهید داشت که هر میهمان شما را مسحور خود خواهد کرد.


بیشتر بدانید: کفسابی


 

به طور کلی، بایستی بگوییم که سنگ های مرمر از بهترین و زیباترین سنگ ها هستند. بسیاری از کارفرمایان به همین دلیل همواره این نوع سنگ را برای فضاهای مختلف داخل ساختمان خود بر می گزینند. با این حال نکته ای که وجود دارد، چالش تمیز کردن این نوع سنگ ها است. با این حال شما به کمک این آموزش قادر خواهید بود که این کار را به درستی انجام دهید.

تمیز کردن سنگ مرمر

اگر شما سری به بازار بزنید و از فروشگاه های لوازم ساختمانی، سراغ شوینده های سنگ کف را بگیرید، با انواع برندهای ایرانی و خارجی محصولات شوینده کف رو به رو خواهید شد. به عنوان اولین توصیه این نکته را از ما داشته باشید که بهتر است از این محصولات استفاده کنید.

دلیل توصیه ما از شوینده های کف، عملیات بررسی pH است. اگر بخواهیم به صورت ساده برایتان توضیح دهیم، در کارخانه تولید شوینده سنگ ، آزمایشگاه ارزیابی و کنترل کیفیت (QC) وجود دارد. در این آزمایشگاه ها کلیه مواد شوینده بر روی انواع سنگ با سختی های مختلف تست می شوند. با توجه به این موضوع ، خروجی همه این آزمایشگاه ها، درصد استاندارد و بهینه کلیه مواد شیمیایی و تست pH است. pH همان گونه که می دانید، فاکتور تعیین اسیدی یا بازی بودن این مواد است و فاکتوری بسیار حساس می باشد. شاید باور نکنید که تنها ذره ای خطا و اشتباه در این فاکتور، می تواند باعث کاهش ده سال عمر سنگ کف شما در ساختمان شود.

تمیز کردن سنگ مرمر

پاک کننده سنگ و سرامیک

متاسفانه بسیاری بدون هیچ گونه اطلاع از این موارد، به صورت سنتی روی سنگ جوهر نمک ریخته و آن را تمیز می کنند. خروجی آن نیز بعد از کار عالی است. اما پس از گذشت چند سال، خواهید دید که سنگ کف شما به شکلی فرسوده خواهد شد که حتی نمی توانید آن را باور کنید. بنابراین به صورت کاملا جدی به شما توصیه می کنیم که از متریال های استاندارد برای تمیز کردن سنگ مرمر استفاده نمایید.

پس از تهیه پاک کننده شما می بایست به ترتیب گام های زیر را دنبال نمایید.

۱- سطلی کاملا تمیز را برداشته و آن را با آب سرد و تمیز پر کنید. (یادتان باشد که به هیچ عنوان از آب گرم و داغ استفاده نکنید. برخی بدین باورند که آب داغ بهتر می تواند سطوح را تمیز نماید. اما به شما توصیه می کنیم که نحوه استفاده و دستور العمل پاک کننده کف را جدی بگیرید. در حقیقت آنزیم های خاصی در برخی مواد شوینده وجود دارد که به سادگی می توانند کف شما را تمیز نمایند. آب داغ اثر این آنزیم ها را خنثی کرده و یا آن ها را تضعیف می کند. پس باز هم تاکید می کنیم که از آب سرد استفاده شود.)

تمیز کردن سنگ مرمر

۲- مواد شوینده را در آب سرد بریزید. همان گونه که گفتیم این مواد ، می بایست از لحاظ اسیدی و بازی بودن در حالت خنثی باشند. در ریختن این مواد عجله نکرده و به اندازه از آن مصرف نمایید.
تمیز کردن سنگ مرمر
۳- به کمک کف شوی خود، به آرامی همانند همیشه روی سطوح را تی بکشید. یادتان باشد برای این که مواد شوینده به همه نقاط کف برسد، هیچ نقطه ای را به حالت خشک باقی نگذارید.
تمیز کردن سنگ مرمر

۴- پس از آن که یک بار به آرامی کل کف را تی کشیدید، سطل را پر از آب تمیز کرده و به کمک این آب ، دوباره روی آن بکشید تا کف پاک شود.

تمیز کردن سنگ مرمر

۵- برای این که کار قابلیت دیده شدن داشته باشد، شما می بایست برای چند ساعت مانع تردد در مکان شسته شده شوید. به همین منظور، می توان مسیری انحرافی را برای عبور عابران در نظر بگیرید.

تمیز کردن سنگ مرمر

۶- با توجه به این که ما در مراحل بالا، یک تمیز کردن نسبتا سطحی و ایمن از هر گونه آسیب به سنگ کف را برایتان یادآور شدیم، بعید نیست که علائم خراش و یا قسمت هایی که به مواد خاصی آغشته هستند، در این پروسه پاک سازی نشوند. برای این منظور شما باید به کمک یک دستمال ( ترجیحا پشمی یا نمد یا هر دستمال نسبتا سخت ) و مایع پاک کننده ، این نقاط را یکی یکی پاک نمایید.

تمیز کردن سنگ مرمر

یادتان نرود که در این پروسه، شما می بایست دستمال را روی نقطه به صورت خطی حرکت داده و اکیدا از حرکت دورانی پرهیز نمایید. حرکت دایره وار یا دورانی در این موارد، باعث می شود که خراش روی سنگ گسترش بیابد.

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز این مقاله