معماری گیلان از ساخت و ساز بومی دور شده است

معماری گیلان از ساخت و ساز بومی دور شده است

اخبار ساختمان به نقل از ایسنا:

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان گفت: خبرنگاران همواره در ارتباطی دو سویه و عمیق با اجتماع زندگی می کنند و نمایانگر فکر و فرهنگ آن جامعه هستند که توسعه و تحول مرهون تلاش های شبانه روزی آن هاست.

‌به گزارش ایسنا، مهندس عبدالرضا قاسمیان،‌  امروز به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار در دیدار با خبرنگاران ایسنا اظهار کرد:جامعه خبرنگاران و اصحاب رسانه با توانایی روشنگری خود می توانند با هدایت افکار عمومی نقشی مهم در ایجاد ارتباط میان سازمان ها و مردم ایفا کرده و راه پیشرفت جامعه را هموارتر کنند.


بیشتر بدانید : انواع سنگ های ساختمانی


 

وی افزود: تلاش صادقانه خبرنگاران در پوشش خبری فعالیت ها و رویدادهای گوناگون،جهت ارتقاء سطح آگاهی اقشار مختلف جامعه مصداق بارز خدمت ارزشمند می باشد و همواره شایسته توجه و تقدیر است.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان گیلان گفت:خبرنگاران همواره در ارتباطی دو سویه و عمیق با اجتماع زندگی می کنند و نمایانگر فکر و فرهنگ آن جامعه هستند که توسعه و تحول مرهون تلاش های شبانه روزی آن هاست.

قاسمیان با بیان اینکه با تعامل با رسانه ها می توانیم نکات کاربردی و ایمنی را به اطلاع مردم برسانیم،تصریح کرد:در سکونت گاه های غیر رسمی در حاشیه شهرها مشکل داریم که یقینا با اطلاع رسانی صحیح توسط اصحاب رسانه می توانیم از بروز حوادث در حوزه ساختمانی پیشگیری کنیم.

وی با بیان اینکه استان گیلان از نظر استحکام ساختمان ها جایگاه خوبی دارد،افزود: متاسفانه در گیلان از فرهنگ ساخت و ساز بومی دور شده ایم، ساختمان های قدیمی ما علاوه بر معماری های خیلی خوب، استحکام خوبی هم دارند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان تاکید کرد: فرهنگسازی خیلی مهم است،اگر مردم اطلاعات و آگاهی کافی داشته باشند، قطعا ساختمان های مستحکمی خواهیم داشت.

‌در پایان این دیدار مهندس قاسمیان، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان با اهدای هدایا از خبرنگاران این مجموعه قدردانی کرد.

منبع

نوشته معماری گیلان از ساخت و ساز بومی دور شده است اولین بار در اخبار ساختمان، دکوراسیون داخلی، مصالح و تجهیزات پدیدار شد.

Source: اخبار ساختمان